Piercing nosa — nowy trend wśród nastolatków.

Kolczyki od wieków służą do przyozdabiania ciała, a także wyrażania przynależności do grup etnicznych i subkultur. Piercing może być wykonany niemalże w dowolnych punktach na ciele, a ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się ten, wykonywany w nosie. Co więcej, grupą osób, która w sposób szczególny interesuje się przekłuwaniem nosa to nastolatkowie. Dlaczego? Ponieważ jest to wyraz ekstrawagancji i odwagi, a także siły charakteru. Jakie motywy biżuterii do nosa są w modzie? Jaki materiał wybrać, by uniknąć podrażnień i stanów zapalnych?

Kolczyki do nosa dla nastolatków — gdzie je założyć?

Przekłuwanie nosa można wykonać w salonie kosmetycznym lub piercingu. Jest to zabieg, który dotyczy dosyć mocno unerwionego i ukrwionego miejsca, dlatego też ważne jest, by podczas tej czynności przestrzegane były zasady sterylności, antyseptyki, a także używane sprawdzone i profesjonalne narzędzia.

Kolczyk do nosa dla nastolatków może być umieszczony w trzech miejscach. Jednym z nich jest płatek nosa, drugim — punkt między brwiami u nasady nosa a trzecim — przegroda nosowa, czyli chrząstka oddzielająca dwie komory nosa. Wiele osób uważa, że to właśnie ten ostatni typ przekłucia jest najbardziej bolesny i najdłużej się goi. Odczucia bólowe są jednak indywidualną sprawą i dla niektórych osób mogą być zupełnie niewielkie.

Wśród nastolatków najczęściej pierwszym wyborem jest przebicie płatka nosa, w którym można umieścić delikatną ozdobę na gwincie lub kolczyk w kształcie okręgu.

Jakie kolczyki do nosa są modne dla nastolatków?

Kolczyk do nosa powinien przede wszystkim wpisywać się w gusta młodego człowieka. Nie sposób jednak nie zauważyć, że najczęstszymi modelami wybieranymi przez nastolatków są kolczyki do nosa na gwincie, które mają dodatkowe zdobienia w postaci różnego rodzaju oczek. Mowa tutaj przede wszystkim o cyrkoniach, perłach, kryształach i diamentach w różnych kolorach, a także o zróżnicowanym szlifie (od matów po wysoki połysk).

Z trendów nie wychodzą także kolczyki w kształcie okręgów i półokręgów, ale te wzory najczęściej wykorzystywane są podczas przekłucia przegrody nosowej i obszaru nad brwiami. Nie można również zapomnieć o ozdobach w kształcie sztangi, banana czy podkowy. Bogata oferta biżuterii do nosa na rynku jubilerskim pozwala tworzyć naprawdę spektakularne kompozycje na twarzy nastolatka.

Zanim nastolatek zdecyduje się na założenie biżuterii w salonie kosmetycznym, powinien się zorientować, czy dany punkt nie wyznacza granic wiekowych do wykonania zabiegu przekłucia nosa, poniżej którego wymagana jest zgoda rodziców.

Pierwszy kolczyk do nosa dla nastolatka — jaki materiał wybrać?

Decyzja o przekłuciu nosa to jedno, ale kolejnym krokiem powinien być wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonana jest biżuteria. Dla wrażliwej skóry nastolatka najlepiej wybrać kolczyki hipoalergiczne, czyli te, które nie zawierają w swoim składzie alergizujących metali takich, jak: złoto, srebro, kadm czy nikiel. Doskonałą alternatywą dla nich jest oferta kolczyków marki Blomdahl, która postawiła na plastik i tytan medyczny, czyli tworzywa całkowicie wolne od alergenów skórnych.

Modele jubilerskie wykonane z tytanu i plastiku medycznego mają bardzo atrakcyjny wygląd, różne zdobienia, kolory i wzory. Dodatkowo nie wywołują pokrzywki, wysypki, stanu zapalnego ani świądu, a także realnie skracają czas gojenia się dziurek w nosie, dzięki specjalnie zaprojektowanym zatyczkom i gwintom.

Jeżeli chcesz sprawić sobie pierwszy kolczyk do nosa, pamiętaj, by wybrać profesjonalny salon i metodę przekłucia oraz modny wzór wykonany z bezpiecznego materiału, który nie wywoła u Ciebie uczulenia.

[ Treść sponsorowana. ]

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.