Czy tatuaż na stopie jest dla mnie?

Tatuaż jest sztuką. Sztuką ozdabiania i upiększania ludzkiego ciała. Jego historia trwa wiele tysięcy lat i sięga aż do starożytności.  Bardzo ciekawym faktem jest to, że w dawnych czasach tatuażami podkreślano szlachetne pochodzenie  lub wybitne zasługi i osiągnięcia. Pomimo tak zacnej historii i nieocenionej roli tatuaży w wyrażaniu siebie wciąż ciągnie się za nimi zła reputacja. Nawet we współczesności można usłyszeć krzywdzące opnie że tatuaż jest dowodem przynależności przestępczej lub świadczy o pobycie  w więzieniu. Na szczęście takich opinii jest coraz mniej i przybywa zwolenników tego typu ozdób. Niemałą rolę mają w tym aktorzy, artyści, celebryci i influencerzy którzy z dumą prezentują na ściankach swoje tatuaże.

Wytatuować można sobie w zasadzie każdą część ciała, wszystko zależy od tego jaki jest trend, co chce się takim tatuażem powiedzieć światu i jak wyrazić nim siebie. Ostatnio bardzo modne stają się tatuaże na stopie. Tę część ciała szczególnie lubią ozdabiać młode osoby. O jego popularności może świadczyć fakt, że hasło tatuaże na stopie dla dziewczyny jest często wyszukiwane w Internecie. W salonach tatuażu dostępnych jest wiele wzorów i kolorów. Artyści prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych wzorów. W zależności od upodobań można wybrać duży lub mały tatuaż na stopie. Kobieta z duszą romantyczki z pewnością wybierze wzór delikatny, a buntowniczka zechce coś ostrzejszego.

Popularne motywy

Tatuaż motyl na stopie powie że jego właścicielka ma delikatną naturę, jest pełna miłości, cieszy się każdą chwilą w życiu bo ma świadomość ulotności. Nie będzie marnować czasu na głupstwa, bo czas leci nie ubłagalnie.  Fazy przeobrażania motyla mogą symbolizować zmienność kobiecej duszy. Wielu kojarzy się bezsprzecznie z pięknem. Taki wzór z pewnością należy do kategorii damski tatuaż na stopie.

Tatuaż piórko na stopie wybierze kobieta która ceni swą wolność. Chce być jak ptak, niczym nie ograniczana ani krępowana, zawsze gotowa do lotu aby wyruszyć w świat i podjąć się realizacji nowych zadań. Właścicielka takiego wzoru jest bardzo uduchowiona i wrażliwa. Piórko może kojarzyć się także się skrzydłami anioła, może zatem mieć odniesienie do religii. Jeśli ktoś lubi małe tatuaże na stopie to taki wzór będzie idealny.

Tatuaż kwiaty na stopie jest w większości przypadków zarezerwowany dla kobiet. Kwiaty symbolizują kobiecość, delikatną naturę,  wrażliwość i umiłowanie piękna. Według literatury każdy kwiat może symbolizować coś innego. Wiele zależy też od kultury, np. starożytni Grecy uważali maki za kwiaty bogów, natomiast w Egipcie symbolizowały śmierć. Kobiety planujące wykonanie tatuażu z motywem kwiatu koniecznie powinny zapoznać się z symboliką.

Innym motywem w zasadzie zarezerwowanym dla kobiet jest tatuaż róża na stopie. W przypadku tego kwiatu bardzo ważny jest kolor. Czerwona róża od zawsze symbolizuje miłość i namiętność, biała to niewinność, zaś różowa bezgraniczne szczęście. Inaczej jest w przypadku róży czarnej. Może ona symbolizować smutek, samotność lub śmierć.

Tatuaż różaniec na stopie nawiązuje do symboli religijnych, które są popularne w każdej religii. Symbole religijne od wielu lat pojawiają się w kulturze popularnej. Wielu projektantów wykorzystuje je w swoich projektach. Różaniec związany jest z religia chrześcijańską. Związany jest z kultem Maryi. Może oznaczać także uduchowienie, poczucie obecności istoty wyższej w życiu. Osoba wybierająca taki motyw może chcieć zakomunikować  światu, że zawierza swoje życie Chrystusowi. Motyw różańca może przybierać różny kształt, może oplatać tylko kostkę lub także przechodzić na stopę.

Bardzo ciekawym i popularnym motywem jest tatuaż bransoletka na kostce. Jest to wspaniałe nawiązanie do biżuterii. Delikatne bransoletki pokochają kobiety o romantycznej naturze.  Bardziej wyraziste wzory, z dużymi ogniwami, wkomponowanymi oczkami, zachodzące na stopę wybiorą sobie osoby bardzo młode, pragnące w ten sposób wyrazić się i przedstawić światu swą zbuntowaną, niegodzącą się na niesprawiedliwość naturę. W przypadku tatuażu imitującego biżuterię jest możliwość zastosowania wielu kolorów. Taki kolorowy tatuaż na stopie przedstawiający gustowną biżuterię będzie zawsze modny i będzie pasował do każdej stylizacji, zarówno bardziej formalnej jak i weekendowej.

Modnym motywem w ostatnich latach są indyjskie tatuaże na stopie. Wzory te nawiązują do kultury dalekich Indii. Bardzo często można takie wzory zobaczyć oglądając  film z Bollywood.  Taką ozdobę można wykonać na jednej lub obu stopach. Możliwości jest wiele. Wzór może ciągnąć się od palców do pięty po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie, może być na grzbiecie stopy, może również wchodzić delikatnie na kostkę. W tym przypadku najlepiej prezentują się tatuaże jednobarwne.

Niezależnie od upodobań damski tatuaż na stopie staje się już ucieleśnieniem dobrego gustu i nowoczesności.

Każdy kto chce rozpocząć przygodę z tatuażami musi sprawdzić czy będzie się z takim trwałym wzorem dobrze czuć. Na początek najlepszy może być właśnie taki delikatny tatuaż na stopie.

Osoba która będzie chciała sobie taką ozdobę zrobić, z pewnością zada sobie pytanie czy tatuaż na stopie boli? Tak, boli. Natomiast ból który się odczuwa, nie jest bólem ostrym ani nieznośnym. Można go raczej opisać w kategoriach pewnego dyskomfortu. Może być też wyolbrzymiony z powodu czasu który jest konieczny aby wykonać takie dzieło starannie i dokładnie.

Planując tatuaż, należy bezwzględnie wybierać dobre salony. Profesjonalna załoga to gwarancja udanego tatuażu. Obsługa salonu na początku odpowie na wszystkie pytania, a także pomoże wybrać wzór oraz najlepsze miejsce na ciele. Bardzo często zdarza się, że tacy artyści sami tworzą innowacyjne wzory. Mamy wtedy gwarancję niepowtarzalności.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.