Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Dobór odpowiedniego biustonosza dla kobiety jest bardzo ważny, dlatego też należy szczególnie przy zakupie pierwszego stanika dobrać idealnie dopasowany model. Dzięki temu biustonosz nie będzie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu i kobieta nie będzie odczuwała w ogóle, że ma taki element garderoby. Warto też dodać, że obecnie są dostępne różne rozmiary stanika od najmniejszego do największego, co sprawia, że niezależnie od tego, jakie się ma piersi, to można wybrać taki stanik, który będzie spełniał wszystkie normy. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie są rozmiary stanika i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Jak dobrać stanik?

Przede wszystkim przy wyborze biustonosza należy pamiętać o:

 • rozmiarze,
 • kolorze,
 • materiale,
 • dodatkach,
 • zapięciu.

Ważnym aspektem jest materiał, który nie może opinać w żadnym miejscu, ani też nie może krępować ruchów. Należy mieć na uwadze, że najczęściej w staniku chodzi się przynajmniej kilka do kilkunastu godzin, dlatego też materiał ten nie może zbyt mocno uwierać czy opinać ciała, gdyż oprócz tego, że mogą powstać ślady na skórze, to także można wówczas odczuwać ból i dyskomfort. Podczas kupowania stanika dobrze jest również pamiętać o dodatkach, które nie tylko dodają uroku, ale również mogą być świetnym wspomaganiem w trakcie użytkowania biustonosza. Najczęściej wśród dodatków do biustonosza wymienia się koronki czy też klipsy ściągające lub dekoracje, które sprawią, że ten element garderoby będzie znakomicie pasował z całością stylizacji. Niesamowicie ważny jest rodzaj zapięcia, gdyż ma to ogromne znaczenie, szczególnie gdy wybiera się stanik do sukienki czy bluzki z prześwitującymi albo odkrytymi plecami. Wówczas najczęściej biustonosze mają specjalnie przyszykowane zapięcie, które jest tak wykonane, by nie było go widać w czasie, gdy ma się włożoną sukienkę lub daną koszulkę. Kolor to kolejny aspekt, który ma duże znaczenie dla każdej kobiety. Warto dodać, że biustonosze często są wybierane wraz z majtkami czy też na przykład do koszuli nocnej, dlatego też jest tyle możliwości wyboru pod względem danego koloru biustonosza. Niezmiennie jednak najważniejszą częścią w kupowaniu wygodnego stanika zarówno sportowego, jak i na co dzień jest jego rozmiar.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz – odpowiedni rozmiar stanika?

Rozmiar stanika ma ogromne znaczenie, gdyż świetnie dopasowany biustonosz sprawia, że kobieta nie czuje żadnego dyskomfortu podczas jego noszenia. Dobrze jest wiedzieć, że biustonosz musi być dopasowany zarówno pod jedną, jak i drugą pierś, zwłaszcza jeśli kobieta ma asymetrię. Warto wspomnieć, że są również staniki, które mają dodatkowe wypełnienie, co jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają mniejszy biust. W sklepach z bielizną można kupić:

 • rozmiar stanika AA,
 • rozmiar stanika A,
 • rozmiar stanika B,
 • rozmiar stanika C,
 • rozmiar stanika D,
 • rozmiar stanika E,
 • rozmiar stanika F,
 • rozmiar stanika G,
 • rozmiar stanika H,
 • rozmiar stanika I,
 • rozmiar stanika J,
 • rozmiar stanika K,
 • rozmiar stanika L,
 • rozmiar stanika M.

Dzięki temu, że jest tyle rozmiarów, to można bez problemu dobrać taki stanik, który będzie świetnie dopasowany do każdej kobiety. Warto udać się na zakup do specjalistycznego sklepu z bielizną, w którym można wybrać taki biustonosz, który będzie świetnie pasował pod każdym względem. Co ważne, to w każdym tego rodzaju sklepie oraz w sklepie internetowym są dostępne specjalne tabele. Tym sposobem rozmiar biustonosza tabela pomaga w tym, aby zakupić stanik także w sklepie online. Podczas wyboru stanika, trzeba także brać pod uwagę miseczkę, dlatego też należy przyłożyć miarkę do piersi w ich najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Tym sposobem będzie można oszacować, jaka miseczka będzie dopasowana. Natomiast w sklepie stacjonarnym bez problemu osoba, która tam pracuje, wybierze konkretny model biustonosz.

Czy można kupić biustonosz w różnych modelach, który będzie świetnie dopasowany do figury?

Dzięki temu, iż wie się, jak dobrać rozmiar stanika, to można go bez problemu wybierać w różnych wariantach. Tym sposobem można mieć w swojej garderobie staniki na co dzień, na różne szczególne okazje oraz sportowe biustonosze. Warto też pamiętać, że najczęściej sportowe biustonosze są w rozmiarze uniwersalnym bez dodatkowego zapięcia tylko wkładane przez głowę, dzięki czemu da się je dopasować na każdy rozmiar. Większość takich biustonoszy ma również od razu włożone wypełnienie do środka, dzięki czemu kobieta może bez problemu ćwiczyć nawet w samym staniku i nie odczuwa przy tym żadnego dyskomfortu. Przez to, iż jest tyle różnych modeli i fasonów do wyboru, to nie ma problemu z tym, aby wybrać konkretny biustonosz do danej stylizacji.

Czy w każdym kraju są te same oznaczenia biustonoszy?

Wybierając biustonosz, trzeba mieć na uwadze to, że w różnych krajach mogą być nieco inne oznaczenia, dlatego też w Polsce numeracja zazwyczaj kończy się na rozmiarze zazwyczaj na K i rozmiar stanika Z jest raczej ciężki do zdobycia bez spersonalizowanego zamówienia, tak w innych krajach tabela ta może się nieco różnić. Dlatego też wyjeżdżając za granicę lub sprowadzając staniki z innego kraju, dobrze jest wcześniej sprawdzić dokładnie wszystkie oznaczenia. Warto też pamiętać o tym, że rozmiar stanika AA określa rozmiar miseczki, przez co daje nam to przeważnie w międzynarodowej branży oznaczenie, iż jest to najmniejszy numer stanika, który zazwyczaj jest kupowany dorastającym dziewczynkom.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze stanika?

Warto wspomnieć, że biustonosz może być fantastycznym pomysłem na prezent świąteczny bądź urodzinowy. Należy też pamiętać, że obecnie praktycznie każdy model biustonosza można prać bez problemu w pralce, co sprawia, że nie traci się czasu na ręczne prania. Natomiast na uwagę zasługuje również fakt, iż biustonosze nawet po praniu w pralce się nie psują przez dłuższy czas, zwłaszcza gdy są odpowiednio wybrane, dzięki czemu można z nich korzystać przez kilka do kilkunastu miesięcy. Dobrze jest wybierać takie staniki, w których ciało się nie poci, co ma ogromne znaczenie zarówno w zimową, jak i letnią porą.

W sklepach z bielizną można bez trudu wybrać komplet biustonoszy wraz z majtkami lub też dopasować do nich także od razu koszulę nocną, dzięki czemu można stworzyć fantastyczną stylizację na wieczór. Należy także dodać, że biustonosze dobrze jest zmieniać przynajmniej kilka razy w tygodniu, zwłaszcza w upalne dni, kiedy to ciało może się częściej pocić z powodu wysokich temperatur, które w wakacje mogą sięgać nawet powyżej trzydziestu stopni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.