Tatuaż kobiecy na dłoni – postaw na delikatne piękno

Tatuaż jest to forma modyfikacji ciała, podczas której wyspecjalizowany w tym kierunku tatuażysta, wprowadza w skórę pigment. Wywodzą się one z obrzędów rytualnych, z niektórych kultur. Wówczas pozwolić sobie na tatuaż mogli nieliczni, najczęściej plemienni wojowie. W innych kulturach tatuowano dzieci, które wywodziły się z szanowanych rodzin, a w jeszcze innych niewolników. Obecnie tatuaż jest formą ozdobienia ciała, już nie jest tabu, czy uznawany za powiązanie do przestępczych działalności.

Damskie tatuaże

Kobiety raczej wybierają tatuaże delikatne, stonowane, niekoniecznie duże. Uwielbiają one bowiem minimalizm i chcą tylko łagodnie ozdobić swoje ciało. Mówimy tu na przykład o takim, jak mały tatuaż na dłoni, tatuaż na palcach dłoni. Są to miejsca często wybierane przez Panie. Idealnie komponują się one z pierścionkami lub/i bransoletkami. Nie ma określonych wzorów, które tatuuje się na dłoni lub palcach, jednak trzeba pamiętać, aby nie były one zbyt duże, ponieważ w tych miejscach nie ma wiele powierzchni.

Czy tatuaż na ręce boli?

Ból zależy od tego, jak bardzo unerwione jest dane miejsce, ale również od tego, jak bardzo odporna jesteś na ból. W takim miejscu wykonywanie tatuażu może przysporzyć dyskomfort, ale mogą być też miejsca, w których wbicie igły zaboli nieco bardziej. Naniesienie tuszu na skórę dłoni może być bolesne, ponieważ w danym miejscu tkanki tłuszczu nie jest sporo, dlatego igła może wejść nawet głębiej.

Tatuaż – róża na dłoni

Taki tatuaż na kobiecej dłoni będzie wyglądał przepięknie. Pasował będzie on do różnych stylizacji, a z pewnością do zwiewnych sukienek oraz spódniczek. Jest to najpopularniejszy spośród symbolicznych kwiatów, które postanawiają sobie tatuować ludzie, ponieważ nie tylko kobiety podejmują decyzję o takim wzorze ozdoby.

Róża jest kwiatem przepięknym, który już na samym początku kwitnienia daje wrażenie delikatnego oraz magicznego. Podkreśli on kobiece piękno i wyjątkowość. Wytatuowana róża może być również symbolem tego, jak na przestrzeni lat się zmieniamy, kwitniemy. Ma ona również kolce, dlatego podkreślić może również niezależność oraz siłę kobiety, która zdecyduje się na taki wzór. Ten kwiat z pewnością możemy nazwać, jako damski delikatny tatuaż na dłoni.

Tatuaż – wąż na dłoni

Jest to niesamowicie oblegany wzór tatuażu, jednak oczywiście każdy wąż może być inny. Jego symbolika pozwala na to, aby tatuowali go sobie jak i mężczyźni, tak i kobiety.

Tatuaż na ręce, kobiecy, ze wzorem węża, będzie symbolizować mocny charakter właściciela. Węże bowiem są gatunkiem łowczym, który nie odpuści żadnej ofierze. Wzbudzają strach nie tylko u człowieka, ale także u innych ssaków, od zarania dziejów. Symbolika węża może oznaczać zło, strach, śmierć. Nie zawsze jednak będzie ona aż ta negatywna. Według wiary chrześcijańskiej miedziany wąż jest symbolem ocalenia, uwolnienia duszy, która zatruta jest grzechem. Wierzą w to bowiem uważają, iż właśnie tak przedstawiony gad jest starotestamentalną figurą Jezusa Ukrzyżowanego. Węża na dłoni można przedstawić wśród roślin, spokojnego, ale też rozzłoszczonego, z otwartą paszczą, wyciągniętym językiem. Wszystko będzie zależeć od tego, co chcesz przez tatuaż przekazać światu.

Tatuaż – jaskółka na dłoni

Tatuaż na dłoni damski, delikatny – wybierz jaskółkę! Jest to jeden z najbogatszych w symbolikę zwierząt. Jest ona na przykład kojarzona z podróżami za morze. Kiedy jeszcze nie istniał kompas to właśnie, między innymi, te ptaki, pokazywały żeglarzom drogę. Taki damski tatuaż na dłoni może symbolizować podróżniczkę, nieustraszoną kobietę, która poradzi sobie w każdej sytuacji, nawet, kiedy jest najbardziej zagubiona. Ptak ten może być również symbolem nadziei oraz pewności wyznaczonego w życiu celu.

Jeżeli jesteś kobietą lojalną, uczciwą, a jak kochającą to jednego partnera, na całe życie, wówczas jaskółka jest ptakiem idealnym dla Ciebie. Wiąże się ona mocno z symboliką wiernej miłości. Jaskółka należy również do rodziny ptaków, która z jednym partnerem pozostaje przez całe swoje życie. Wzór tatuażu, który przedstawia dwie jaskółki, symbolizować będzie miłość, wieczną miłość, przywiązanie.

Pojedyncza jaskółka może też oznaczać człowieka, który zmaga się z przeciwnościami losu. Przynosi mu nadzieję i wiarę w to, że następny dzień może być lepszy, że da on radę przezwyciężyć swoje trudności i lęki. Jaskółka wówczas zmieni się w symbol, który pozwoli Ci na uwierzenie w swoje zwycięstwo.

Tatuaż – gwiazdki na dłoni

W zależności od tego, jaki typ gwiazdy wybierzemy, posiada on inną historię i znaczenie.

Spadająca gwiazda – symbolizować może ona Twój marzycielski charakter. Oznaczać ona może również dany moment w Twoim życiu, który chcesz zapisać w swojej pamięci na długo. Może to być miły moment w pracy, na przykład dostanie awansu, spotkanie ważnej osoby w swoim życiu, narodziny dziecka, czy coś innego, co całkowicie zmieniło Twoje życie.

Gwiazdy są również symbolem ochrony, szczęścia i bezpieczeństwa. Kiedy jeszcze nie było kompasów, żeglarze kierowali się właśnie nimi, kiedy chcieli trafić w dane miejsce. Były one dla nich symbolem szczęśliwego powrotu do domu lub dotarcia do określonego przez nich celu.

Tatuaż oczywiście może symbolizować całkiem co innego dla konkretnej osoby. Niektóre osoby robią sobie również takie ozdoby na ciele, ponieważ po prostu im się podobają i uważają oni, że podkreślą ich piękno. Tatuaż na dłoni kobiecy jest czymś, co głównie podkreślić ma wyjątkowość i niesamowitą urodę Pani, dlatego głównie polecane są dla nich te najbardziej skromne, łagodne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.