Powiększanie ust – najlepsze metody

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych budulców skóry. Odpowiada za zatrzymywanie wody w tkankach, a tym samym za nawilżenie i wytrzymałość naszej skóry. Niestety z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada, co wiąże się z osłabieniem i wysuszeniem starzejącej się skóry. Inaczej jest w okolicach ust, gdzie tkanki również słabną, policzki zaczynają opadać, a wokół ust pojawia się wiele zmarszczek, zwanych również zmarszczkami palacza. Na szczęście dzięki prostemu zabiegowi możesz nie tylko przedłużyć młodość swojej skóry, ale także odżywić usta, które nabierają pięknego kształtu i koloru. Dzięki wypełnieniu ust kwasem hialuronowym można również zredukować zmarszczki czy unieść opadające kąciki ust, dzięki czemu nasza twarz odzyska piękny, świeży i młodzieńczy wygląd. Zabieg ten jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, nie tylko ze względu na niesamowite rezultaty, które utrzymują się nawet do 12 miesięcy, ale także dlatego, że jest szybki i niezwykle bezpieczny. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów powiększania ust jest powiększanie ust metodą dr Garunova.

Powiększanie ust – metoda dr Garunova

Dzięki tej metodzie, zwanej również russian lips, możesz jednocześnie zwiększyć rozmiar ust, odpowiednio je wypełniając, jednocześnie dokładnie kontrolując ich objętość i kształt. Dzięki technice dr Garunova można uzyskać naturalne wrażenie pięknych i pełnych ust bez zbędnych uwydatnień świadczących o sztucznym wypełnieniu. Sekret polega po prostu na przekłuciu czerwieni wargowej za pomocą licznych mikroiniekcji, podczas których wstrzykuje się minimalną ilość kwasu hialuronowego. Ważne jest, aby przed zabiegiem zwrócić uwagę i zachować ostrożność na te najważniejsze rzeczy: przede wszystkim należy zminimalizować do zera pobyt w solarium, czy w saunie i unikać nagrzewania ciała; powinno się również unikać wysiłku fizycznego, a w dniu zabiegu nie zużywać kawy, ani napojów alkoholowych. Po zabiegu, w efekcie można się spodziewać pięknych, pełnych ust. Jak także odpowiedniego nawilżenia oraz naturalnego wyglądu ust. Powiększanie ust metodą garunova jednocześnie daje efekt pełnych ust oraz kontrolę ich kształtu i objętości. Tym samym istnieje ryzyko nadmiernego powiększenia ust i tzw. kaczego dzióbka. Osiągnięcie bardzo naturalnego efektu i nadanie ustom kształtu serca jest możliwe dzięki wielu mikrowstrzyknięciom, podczas których wypełniacz jest dodawany w jak najmniejszym stopniu.

Istnieje kilka technik przekłuwania, ale najważniejszą jest przekłucie tylko czerwonej wargi, unikając umieszczania wypełniacza w obszarze skóry nad górną wargą. Wtedy tylko warga powiększa się, ale bez efektu jej nieharmonijnej krzywizny. Tradycyjna procedura powiększania ust polega na umieszczeniu kaniuli wokół kącika ust i skierowaniu kaniuli do środka wargi; kaniula jest następnie powoli wycofywana w miarę dodawania wypełniacza. Formuła kwasu hialuronowego jest więc dodawana liniowo i jednocześnie stosowana jest większa ilość wypełniacza. Z kolei w technice russian lips kwas hialuronowy wprowadza się poprzez wiele zastrzyków, które można wykonać od kącika ust do środka oraz ukośnie i poziomo od dolnej części wargi w górę (czyli prostopadle do krawędzi wargi).

Powiększanie ust metodą na płasko

Metoda na płasko jedynie podkreśla krzywiznę kupidyna i górnej wargi kwasem hialuronowym. W tym przypadku dolna warga jest wąsko wymodelowana, co umożliwia uzyskanie symetrycznego wrażenia i poprawę proporcji twarzy.

Modelowanie ust na płasko zyskuje coraz więcej fanów. Dzięki temu zabiegowi usta wyglądają naturalnie – możliwe jest czerwone powiększenie ust bez zbytniego ich podkreślania. Mówiąc najprościej, pozwala to uniknąć efektu „kaczego dzióbka”. Podkreślenie łuku kupidyna oraz wąskie wymodelowanie dolnej wargi pozwala na uzyskanie prawidłowej symetrii. Statystycznie naturalna proporcja ust to 2:3, ale większość kobiet preferuje proporcje 1:1 – co jest możliwe dzięki metodzie modelowania płaskiego. Co ciekawe kwas hialuronowy nawilża i rewitalizuje nasze usta. Czas trwania efektu terapeutycznego kwasu hialuronowego jest specyficzny dla przypadku. Wystawienie na słońce lub intensywne palenie papierosów przyspiesza proces degradacji. Oczekuje się jednak, że efekt powiększania ust będzie trwał 8-10 miesięcy.

Powiększanie ust metodą na płasko – przeciwwskazania

Powiększanie ust metodą na płasko polecane jest kobietom w każdym wieku, które chcą uzyskać naturalny i symetryczny kształt ust oraz uwydatnić ich kolor. Modelując usta możesz zmniejszyć asymetrię ust, unieść kąciki i wypełnić zmarszczki wokół nich. Przeciwwskazania obejmują zwłaszcza ciążę i karmienie piersią oraz ogólny zły stan zdrowia. Opryszczka i wszelkiego rodzaju infekcje w jamie ustnej to również silne przeciwwskazania do zabiegu. Ten rodzaj choroby należy leczyć przed operacją. Oczekiwanie na operację jest również ważne, jeśli bierzemy aspirynę lub antybiotyki lub jeśli mamy aktywny nowotwór. Pamiętajmy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości nasi konsultanci i lekarze odpowiedzą na wszystkie pytania.

Warto wspomnieć, że to, czy zabieg okaże się bolesny, jest sprawą bardzo indywidualną i zależy głównie od wrażliwości pacjenta na ból. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie w postaci specjalnego kremu zawierającego lidokainę. Ta sama substancja znajduje się również w najnowszej generacji kwasach hialuronowych. Jeśli jednak mamy dużą wrażliwość na ból lub obawiamy się, że powyższe środki mogą nie wystarczyć, powinniśmy omówić to z lekarzem. Jeśli uważa, że to konieczne, można podać więcej środków znieczulających.

Uwaga: Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady lekarza.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.