Czym różni się rozmiar biustonoszy w UK od tego w PL?

Brytyjska rozmiarówka biustonoszy to zupełnie inna para kaloszy. Dzisiejszy tekst przybliży trochę więc informacji na ten temat. Jesteś kobietą, której określenia 32GG i 34HH nic nie mówią. Zapraszamy do zupełnie innego świata biustonoszy. Dowiedz się, więcej na temat rozmiarów biustonoszy UK.

Co warto wiedzieć na temat angielskich staników?

Dlaczego warto ustalić swój rozmiar biustonosza UK. Dzięki temu zyskamy znacznie większy wybór i damy sobie szansę na zakup bielizny renomowanych producentów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że do brytyjskich producentów należą takie firmy jak: Fantasie, Cleo by Panche, Panche Sport, Charnos, Audelle, Pour Moi, Curvy Kate, Parfait by Affinitas i wiele, wiele więcej. Przedsiębiorstwa te produkują kostiumy kąpielowe, staniki do karmienia, staniki codzienne i sportowe. Zdarza się, że niektóre osoby zmuszone są do noszenia angielskich staników, ponieważ nie mają innego wyjścia. Brytyjska bielizna jest zazwyczaj trochę droższa, ale za to w zdecydowanej większości przypadków wyróżnia się znacznie lepszą jakością.

Rozmiary biustonoszy UK i PL, czyli najważniejsze informacje na ten temat

Firmy brytyjskie stworzyły standard w rozmiarach biustonoszy powyżej miseczki D. Co więcej, wszystkie firmy trzymają się jednego systemu. Oznacza to, że nosząc rozmiar X, będzie na nas pasował każdy biustonosz, który właśnie ma taki rozmiar. Angielskie miseczki powyżej D to: DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K, KK. Istotne jest to, że podwójne litery nie oznaczają żadnych połówek, a są to pełnoprawne numery.

Rozmiary biustonosza UK, czyli jakie stosuje się rozmiary pod biustem w systemie brytyjskim?

Warto powiedzieć też o tym, jak wygląda brytyjska rozmiarówka pod biustem. Podobnie jak w przypadku biustonoszy kontynentalnych przyrasta ona co 5 cm. Inne są jednak oznaczenia: 60 to 28, 65=30, 70=32, 75=34, 80=36, 85=38, 90=40 i oczywiście dalej analogiczna sekwencja.

Czym różni się rozmiar biustonoszy w UK od tego w Polsce?

Bardziej złożona sprawa wydaje się z miseczkami. W Europie kontynentalnej rozmiary miseczek przyrastają co 2 cm obwodu w biuście. Natomiast, jeśli chodzi o producentów brytyjskich, to ich biustonosze przyrastają o 2,5 cm, czyli 1 cal.

Co warto wiedzieć na temat rozmiarówki kontynentalnej?

W krajach europejskich rozmiary pod biustem wyglądają następująco: 60, 65, 70, 75, 80, 85 i 90. Z tego systemu wyłamuje się też Francja i Hiszpania. Do wyżej wymienionych liczb dodaje 15, a więc polskie 75 to francuskie 90. Z kolei, jeśli chodzi o miseczki, to większość państw europejskich oznacza je w sposób następujący: E, F, G, H, I, J, K, L, M. Tutaj nie ma podwójnych liter, chociaż są pewne wyjątki. Okazuje się też, że polskie czy europejskie firmy nie zawsze stosują się do zasad dotyczących rozmiarówek i wprowadzają swoje, na przykład biustonosz 75B z jednej firmy może różnić się od stanika 75B pochodzącego z innego przedsiębiorstwa. Nie należy ustalać rozmiaru biustonosza UK na podstawie europejskiej rozmiarówki. W tym przypadku trzeba koniecznie zrobić na podstawie przymiarek.

Rozmiar stanika UK, czyli różnego rodzaju kombinacje i mutacje

Warto powiedzieć o jeszcze jednej ciekawostce. Istnieją firmy, które wzorują się na brytyjskiej rozmiarówce, ale nie stosują jej dokładnie. Działają one w Polsce. Oferują biustonosze z miseczkami DD, E, F, FF, G, GG i tak dalej, ale pod biustem stosują polskie rozwiązania.

Rozmiary biustonosza UK, czyli co warto o tym wiedzieć?

Byłoby wspaniale, gdyby rozmiary biustonoszy wszędzie byłby takie same, ale niestety tak nie jest. Istotne jest jednak to, że rozmiarówka brytyjska ma wiele zalet. Firmy angielskie raczej trzymają się wytycznych. Dlatego raz ustalony rozmiar stanika powoduje, że można się nim kierować w różnych przedsiębiorstwach brytyjskich. Oczywiście możliwość nietrafienia jest zawsze, ale po ustaleniu dobrego rozmiaru szanse na trafione zakupy bielizny angielskiego producenta mocno rosną.

Rozmiary biustonoszy UK – podsumowanie

Rozmiar biustonosza UK podobnie jak obuwia i innych produktów podaje się z uwzględnieniem zupełnie innego systemu. Warto zdawać sobie z tego, że podstawową jednostką miary jest cal, a nie centymetr. Stanowi ono około 2,54 cm. I to przyczynia się do odstępstw w rozmiarówce w porównaniu ze stanikami od producentów kontynentalnych. W Polsce rozmiary pod biustem zaczynają się od 60 i sięgają do 110. Z kolei w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 28, a kończą na 56. Co więcej, europejska rozmiarówka wzrasta co 5, natomiast angielska co 2. Miseczki podobnie jak w przypadku Polski lub innego kraju europejskiego oznacza się literami. Jednak w systemie angielskim występują litery podwójne.

Jakie są najważniejsze zalety biustonoszy brytyjskich?

To, że biustonosze brytyjskie wyróżniają się inną rozmiarówką to fakt. Istotne jest również to, że na wyspach działa wiele renomowanych producentów. Dlatego staniki angielskie charakteryzują się doskonałą jakością. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagającej osoby. Wśród oferty znajdziesz staniki w różnych fasonach, zatem zaletą jest bogata i różnorodna oferta. Biustonosze angielskie produkowane są z uwzględnieniem wysokiego stopnia szczegółowości i dokładności. Zatem są wygodne i komfortowe. W nich każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Najważniejsze jest tylko to, aby znaleźć odpowiedni rozmiar. Nie jest to trudne, wystarczy przymierzyć staniki i znaleźć właściwy dla siebie. Pocieszające jest jednak to, że konkretny rozmiar będzie dobry niezależnie od tego, od którego producenta zakupi się bieliznę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.