Trening na pośladki z gumą

Jakie gumy wybrać do trenowania pośladków? Ćwiczenia z gumą na każdą partię ciała to ćwiczenia, w których szybko i w ciekawy sposób poprawisz swoją sylwetkę, wymodelujesz ciało oraz spalisz nadmierną tkankę tłuszczową. Gumy do ćwiczeń są bardzo łatwo dostępne w sklepach sportowych. Najpopularniejsze obecnie są gumy wykonane z lateksu. Jeśli miałeś kontuzje i powoli chcesz wrócić do wysiłku fizycznego lub przeciwnie, dopiero zacząć przygodę ze sportem, najlepiej jest sięgnąć po delikatne taśmy, z małym oporem. Będą one cieńsze, krótsze i bardziej elastyczne. Jeśli jesteś zaawansowany w swoich treningach zdecydowanie lepiej sprawdzi się grubsza, szersza i mocniejsza guma. Taki rodzaj gum do ćwiczeń może zastąpić ciężkie przyrządy do ćwiczeń w trakcie treningu. Jeśli wejdziesz w świat ćwiczeń z gumami zapewniam Cię, że nie skończy się na jednej. Pomocne w wyborze są różne kolory gum, które odnoszą się do stopnia oporu. Gumy czarne i niebieskie stawiają mocny opór, w przeciwieństwie do gum zielonych i różowych, które będą stawiały dużo mniejszy opór w trakcie ćwiczeń. Oferta gum sportowych dostępna na rynku jest ogromna. Do wyboru są gumy w postaci taśm lub zamkniętej opaski. Jeśli zależy Ci, aby trening z gumami na pośladki dał w kość zdecyduj się na gumy w postaci opaski, o dużym oporze.

Na czym polega trening z gumami na pośladki?

Trening z gumą na pośladki sprawia, że mięśniom pracującym w trakcie ćwiczeń stawiany jest opór. Zmusza to nasze mięśnie do dużego wysiłku. Trenowanie pośladków z wykorzystaniem gum doskonale wpływa na kształtowanie sylwetki i wzmocnienie tej partii mięśni. Aby robić to poprawnie przestawimy Ci trzy ćwiczenia, które z łatwością opanujesz. Każde z przedstawionych poniżej ćwiczej powinieneś wykonać w 2-3 seriach, po 15 powtórzeń dla uzyskania najlepszych efektów w krótkim czasie. Regularne ćwiczenia z gumami pozwolą Ci wymodelować sylwetkę już w kilka tygodni, wzmacniając przy tym mięśnie całego ciała.

Ćwiczenie numer 1 

Jeśli rozpoczynasz przygodę z treningiem z gumami poniższe ćwiczenie jest idealne dla Ciebie. Ćwiczenie polega na wypychaniu bioder w pozycji leżącej. Guma jest umieszczona na udach, do 10 cm nad kolanami. Nogi są rozstawione nieco szerzej niż szerokość bioder, tak, byś poczuł napięcie gumy, pośladki uniesione są nad podłogą, a plecy pozostają proste. Twoim zadaniem jest utrzymanie bioder w tej pozycji przez kilka sekund i powrót na matę. Identyczne ćwiczenie można wykonać również bez użycia gum, natomiast z ich pomocą trening będzie bardziej intensywny i wartościowy.

Ćwiczenie numer 2 

Trenowanie pośladków szybko przynosi efekty, jeśli ćwiczenia wykonuje się regularnie. Kolejnym ćwiczeniem, od którego warto jest zacząć to tzw. hydranty z gumą na pośladki, potocznie nazywane „sikającymi pieskami”. Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, gumę należy umieścić tuż nad kolanami. Przybieramy pozycję na czworaka – łokcie oparte są na ziemi na szerokości ramion, z tyłu ciężar ciała opieramy na ugiętych kolanach. Ćwiczenie polega na jednostronnym, powolnym odchylaniu ugiętej nogi w bok i pozostawieniu jej w tej pozycji, przy wyczuwalnym napięciu gumy, przez kilka sekund. Następnie powoli noga wraca do pozycji wyjściowej, jednak staraj się nie odkładać jej na matę. W trakcie odchyleń zwróć uwagę, czy Twoje biodra nie skręcają się razem z nogą. Ważne w tym treningu z gumami jest to, aby zachować balans ciała i aby sylwetka pozostała prosta. Po wykonaniu kilkunastu powtórzeń możesz odstawić nogę i chwilę odpocząć.

Ćwiczenie numer 3

Jeśli masz siłę na mocny trening na pośladki mamy coś dla Ciebie. Te ćwiczenie to deska z wymachami do góry. W tym ćwiczeniu należy użyć gumy w postaci zamkniętej opaski. Należy umieścić ją na wysokości kostek. Ciało ustawiamy w pozycji do tradycyjnej deski – proste ręce na wysokości barków są oparte o podłogę, pamiętamy o prostych plecach oraz o pośladkach w linii prostej z plecami. Brzuch w tym ćwiczeniu musi być mocno napięty. Główne ćwiczenie polega na tym, aby na zmianę unosić prawą i lewą nogę do góry, do poczucia oporu stawianego przez gumę. Po pierwszej serii dobrze jest zrobić sobie chwilę przerwy i rozciągnąc mięśnie pośladków. Ćwiczenie w miarę możliwości należy również wykonać trzykrotnie, po 15 powtórzeń na stronę. Pamiętaj, że ruchy muszą być precyzyjne i powolne. Lepsze jest wykonanie mniej powtórzeń, ale wolniej, niż zrobienie 15 wymachów, lecz bez precyzji. Staraj się nie polegać na sile wymachu nogą, tylko powoli poprowadź ją do góry i równie delikatnie odstaw na matę.

Każde z tych ćwiczeń możesz wykonywać także bez gum, jednak trening z gumą na pośladki przyniesie o wiele lepsze rezultaty. Jeśli jesteś już na tyle zaawansowany, że przedstawione ćwiczenia nie robią na Tobie wrażenia możesz zmienić gumę na mocniejszą lub wykonać więcej serii. Przy zastosowaniu się do tych dwóch zaleceń, bez wątpienia wykonasz naprawdę mocny trening na pośladki i wyrzeźbisz swoją sylwetkę w krótkim czasie. Pamiętaj, żeby podane ćwiczenia wykonywać poprawnie. Przedstawione tutaj treningi z gumami na pośladki to tylko część pozycji, które możesz wykonywać w celu spalania tkanki tłuszczowej. Zachęcam Cię do rozpoczęcia tej przygody z treningami, a z czasem zechcesz poznać inne ćwiczenia, które pomogą Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Trening z gumami na pośladki – efekty 

Dla jednych przedstawione ćwiczenia są bardzo proste, niektórych z pewnością zaskoczyły. Kiedy już wiesz na czym polega trening z gumami na pośladki przejdźmy do efektów, co będzie doskonałą motywacją dla Ciebie, aby zrobić pierwszy trening już dziś! Trening z gumami na pośladki przede wszystkim zwiększy siłę Twoich mięśni, dzięki czemu cała sylwetka będzie bardziej stabilna i będzie wyglądała zdrowo. Dzięki takim treningom możesz znacznie pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, w tym celulitu. Skóra w okolicach ud i pośladków znacznie się ujędrni i napręży. Oprócz tego, trenowanie pośladków, jak i innych części ciała, przyspieszy Twój metabolizm i usprawni przemianę materii. Przy pracy nad pośladkami używasz też innych mięśni, bardzo często mięśni brzucha, co po regularnych treningach pozwoli cieszyć Ci się nie tylko zaokrąglonymi, powiększonymi pośladkami, ale także wysmukloną sylwetką.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.