W gabinecie czy samodzielnie w domu? Gdzie lepiej przekłuwać uszy

Przekłucie uszu to ważne i ekscytujące wydarzenie, dlatego dobrze jest zorganizować je tak, by przebiegło bezpiecznie, szybko i bez komplikacji. Wielu z nas zastanawia się, czy piercing wykonać samodzielnie w domu, czy też udać się na wizytę do profesjonalnego salonu. Nie dla wszystkich rozstrzygnięcie tego dylematu jest proste, dlatego w poniższym artykule dowiecie się, jakie konsekwencje zdrowotne i finansowe może mieć przekłuwanie uszu na własną rękę.

Czy przekłuwanie uszu w profesjonalnym gabinecie jest drogie?

Zastanawiacie się pewnie, ile kosztuje przebicie ucha w gabinecie kosmetycznym. Jak się okazuje ceny takiego zabiegu, wahają się w zależności od regionu Polski, wielkości miejscowości i renomy konkretnego salonu. Zazwyczaj jednak koszt przekłucia jednego ucha nie przekracza granicy kilkudziesięciu złotych. Czy warto zaoszczędzić te pieniądze kosztem własnego zdrowia, wykonując ten zabieg samemu w domu? Według nas absolutnie nie! Za piercing w gabinecie płacimy przecież nie tylko za fakt zrobienia dziurek w uszach, ale również za skorzystanie z profesjonalnego i sterylnego sprzętu, fachowej obsługi, specjalnych kolczyków oraz bezbolesnego zabiegu. W domu ciężko samemu stworzyć warunki na tyle idealne, by nie tylko precyzyjnie i symetrycznie przekłuć uszy, ale i nie zadać sobie zbędnego bólu. Nie zastanawiajcie się, ile kosztuje przebicie uszu, ale zadbajcie o swoje bezpieczeństwo i udajcie się do gabinetu.

Jakie kolczyki zakładane są w gabinecie kosmetycznym?

To ile kosztuje przebicie ucha, zależy przede wszystkim od metody, jaką zastosuje osoba wykonująca piercing. Należy mieć także na uwadze fakt, że w przypadku metod przekłuwania takich jak system Blomdahl, cena za zabieg uwzględnia koszt założenia hipoalergicznych i bezpiecznych kolczyków wykonanych z tytanu i plastiku medycznego. To bardzo ważny aspekt zabiegu, który umożliwia szybsze gojenie dziurek, minimalizuje ryzyko podrażnień i zapobiega wystąpieniu reakcji uczuleniowych na metale takie, jak: kadm, nikiel, srebro, pallad czy złoto.

Kolczyki hipoalergiczne polecane są nie tylko alergikom, ale również małym dzieciom i osobom z atopowym zapaleniem skóry, u których ryzyko podrażnień jest bardzo duże.

Jeżeli postanowicie przebić uszy samodzielnie w domu i założyć wątpliwej jakości pierwsze kolczyki, możecie być niemal pewni, że powikłania, podrażnienia i stany zapalne będą Wam dokuczać na pierwszym etapie gojenia się dziurek.

Chcesz przekłuć uszy samodzielnie w domu? Sprawdź, jakie to ryzykowne!

Ile kosztuje przebicie uszu? Z pewnością o wiele mniej niż warte jest Wasze zdrowie. Jeżeli wykonacie samodzielnie zabieg przekłucia uszu za pomocą niesterylnych i brudnych igieł lub urządzeń, które nie są certyfikowane, lub były używane przez inne osoby wcześniej, możecie mieć poważne problemy ze zdrowiem. Grozi Wam nie tylko stan zapalny i ból uszu, ale również zarażenie się groźnymi i przewlekłymi chorobami wirusowymi oraz bakteriami. Powikłania po takim wydarzeniu mogą być leczone miesiącami lub latami, więc nie oszczędzajcie na swoim zdrowiu!

W profesjonalnym gabinecie przy użyciu metody Blomdahl macie dostęp nie tylko do usług wykwalifikowanego personelu, ale także do certyfikowanego aparatu do przekłuwania uszu ze sterylną kasetką i sterylnymi kolczykami. W takich warunkach macie 100% pewności, że niczym się nie zarazicie.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości odnośnie do przekłuwania uszu na własną rękę. Sprawa jest oczywista — jeżeli chcecie się cieszyć piękną biżuterią bez komplikacji po zabiegu, wybierzcie profesjonalny gabinet i sprawdzoną metodę piercingu marki Blomdahl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.