Baza kauczukowa – co to jest i jak jej używać?

Ważnym elementem manicure hybrydowego jest baza. Jej wybór jest kluczowy dla efektu końcowego – produkt ten wpływa na trwałość i wygląd stylizacji. Możesz sięgnąć po klasyczną bazę lub kauczukową – poznaj jej zalety i właściwości.

Co wyróżnia bazę kauczukową?

Na pewno oba produkty mają inną konsystencję. Tradycyjne bazy do paznokci są rzadsze, a po utwardzeniu w lampie są niezwykle twarde. Baza kauczukowa do paznokci jest znacznie gęstsza, a dodatkowo po utwardzeniu wciąż pozostaje sprężysta, dzięki czemu pracuje się nią łatwiej. Kauczuk pracuje z paznokciem i w razie zagięcia nie odpryskuje. Dla pań o kruchych i podatnych na zniszczenia paznokciach będzie o wiele  lepszym wyborem, bo wzmocni całą stylizację.

Nie tylko wysoka trwałość – zalety bazy kauczukowej

Jedną z ważnych zalet bazy kauczukowej jest jej zdolność do samopoziomowania. Można ją zaaplikować na nierówną powierzchnię, gdyż ten rodzaj bazy ją wyrówna. Bazy kauczukowe są dostępne w hurtowniach kosmetycznych w wielu wersjach kolorystycznych – możesz używać tylko ich do delikatnych stylizacji. Poza tym sprawdzą się do eleganckich french manicure.

Stanowi też alternatywę dla żelu – jest chętnie wykorzystywana do przedłużenia i nadawania paznokciom pożądanego kształtu. Jej formuła i gęstość pozwalają na przedłużenie nawet do 1 cm. Bazą kauczukową sprawnie opracujesz idealną krzywą C. Baza kauczukowa jest wyjątkowo uniwersalna i wielozadaniowa – sprawdzi się do różnych stylizacji kolorowych, do frencha, posłuży też jako baza i kolor w jednym.

Jak używać bazy kauczukowej do stylizacji paznokci?

Najpierw przygotuj paznokcie – skróć je według upodobań, nadaj im wybrany kształt (np. migdałki, owalny, kwadratowy), odsuń skórki i odtłuść paznokcie. Dopiero teraz można nałożyć cienką warstwę bazy i utwardzić ją pod lampą UV. Pamiętaj, by nie nakładać zbyt dużej warstwy – lepiej zaaplikować kilka cienkich niż jedną grubą. Taki manicure będzie trwalszy i ładniejszy.

Jeżeli jednak chcesz przedłużyć paznokcie, sięgnij po specjalne szablony, nałóż bazę do wybranej przez siebie długości i utwardź całość. Następnie zaaplikuj dodatkową warstwę bazy, formując linię krzywej C i ponownie utwardź w lampie.

Teraz zdecyduj, czy chcesz pomalować paznokcie na inny kolor. Jeśli nie, wystarczy, że nałożysz dowolny top. By jednak uzyskać inny odcień, po prostu nałóż po utwardzeniu bazy dwie warstwy wybranego lakieru koloru, a potem zabezpiecz całość topem. Każda dobra hurtownia kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz lakierów na każdy sezon.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.